Mađarski teniser Marton Fučovič sledeći Đokovićev rival

Mađarski teniser Marton Fučovič plasirao se danas u četvrtfinale Vimbldona pošto je savladao sedmog igrača sveta Andreja Rubljova sa 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3. Fučovič, 48. igrač sveta je do pobede nad ruskim teniserom došao za dva sata i 44 minuta igre.

Prvi set pripao je Mađaru sa dva napravljena brejka, da bi zatim usledio preokret, u kojem je Rubljov u dva naredna seta napravio po jedan brejk za vođstvo 2:1 u setovima.

U nastavku je bolje odigrao Fučovič, koji je izgubio svega tri gema u četvrtom i petom setu.

Protivnik Fučoviča u četvrtfinalu trećeg ovosezonskog grend slema biće prvi teniser sveta Novak Đoković, javlja SIA.

Kanađanin Denis Šapovalov je do četvrtfinala došao pobedom nad 10. teniserom sveta Robertom Bautistom Agutom sa 6:1, 6:3, 7:5.

Šapovalov, 12. igrač sveta će u narednoj rundi igrati sa Rusom Karenom Hačanovim, koji je nakon pet setova pobedio Amerikanca Sebastijana Kordu.

U petom odlučujućem setu viđeno je čak 13 brejkova, od ukupno odigranih 18 gemova, a taj set je sa 10:8 pripao ruskom igraču.