SAZNAJEMO: Totalni raspad opozicije u Nišu, dr Dragan Milić ostaje bez još troje odbornika, a „Biramo Niš“ bez jednog!

GG „Dr Dra­gan Mi­lić” na­pu­sti­lo još tro­je od­bor­ni­ka, a „Bi­ra­mo Niš” je­dan!

Niš – Da ni­je iz­la­zak od­bor­ni­ka Gru­pe gra­đa­na „Dr Dra­gan Mi­lić” iz Grad­skog par­la­men­ta u Ni­šu je­di­ni, go­vo­ri i ju­če ozva­ni­čen stav još ne­kih od­bor­ni­ka dru­gih gru­pa gra­đa­na ni­ške opo­zi­ci­je. Na­i­me, Sla­vi­ša Di­nić iz Ko­a­li­ci­je „Bi­ra­mo Niš”, ko­ja ima de­set (10) od­bor­ni­ka u Skup­šti­ni gra­da, sa­op­štio je da on i od­bor­ni­ca Dra­ga­na Mi­lu­ti­no­vić sa iste li­ste na­pu­šta­ju ovu ko­a­li­ci­ju. I po­ja­šnja­va da su u Ko­a­li­ci­ji „Bi­ra­mo Niš” on i Mi­lu­ti­no­vi­će­va bi­li na kvo­ti Na­rod­nog po­kre­ta Sr­bi­je.

Di­nić je iz­ja­vio da će Dra­ga­na Mi­lu­ti­no­vić i on, za­jed­no sa od­bor­ni­com Le­lom La­zo­vić iz GG „Dr Dra­gan Mi­lić”, for­mi­ra­ti za­seb­nu od­bor­nič­ku gru­pu u ni­škoj skup­šti­ni. Jer, ob­ja­snio je, po za­ko­nu za ta­kvu od­bor­nič­ku gru­pu po­treb­na su naj­ma­nje tri od­bor­ni­ka. Re­kao je i da će on bi­ti šef te no­ve od­bor­nič­ke gru­pe.

To bi zna­či­lo i da je po­red Oli­ve­ra Pa­u­no­vi­ća i Mi­le­ne Va­kić Pa­u­no­vić, Gru­pu gra­đa­na „Dr Dra­gan Mi­lić” na­pu­sti­la i tre­ća od­bor­ni­ca – Le­la La­zo­vić. Ina­če, pre ne­ko­li­ko da­na ovo dvo­je po­me­nu­tih od­bor­ni­ka ove opo­zi­ci­o­ne gru­pe, ko­ja je na jun­skim iz­bo­ri­ma osvo­ji­la 16 me­sta u ni­škoj Skup­šti­ni gra­da, od­lu­či­lo je da na­pu­sti dr Mi­li­ća.

Za sa­da ni­je baš sa­svim ja­sno ko­ji je stvar­ni raz­log za ova­kve po­te­ze opo­zi­ci­o­nih od­bor­ni­ka. Va­lja se se­ti­ti da je, po­sle svih do­ga­đa­nja na­kon iz­bo­ra 2. ju­na ove go­di­ne, du­gog spo­re­nja oko iz­bor­nih re­zul­ta­ta, ko­nač­no 12. av­gu­sta kon­sti­tu­i­sa­na Skup­šti­na gra­da. Od 61 od­bor­ni­ka u Grad­skom par­la­men­tu Ni­ša ve­ći­nu – 31 me­sto za­u­ze­li su ko­a­li­ci­ja oko SNS i sa li­ste iz­bor­ne „Alek­san­dar Vu­čić – Niš su­tra” (ko­ja je osvo­ji­la 30 me­sta) i Ru­ska stran­ka „Ru­si­ja i Niš u sr­cu” (sa jed­nim od­bor­ni­kom). Pre­o­sta­lih 30 me­sta pri­pa­lo je opo­zi­ci­o­nim stran­ka­ma ko­je su, sva­ka za se­be, iza­šle na iz­bo­re. Gru­pa gra­đa­na „Dr Dra­gan Mi­lić” do­bi­la je 16 od­bor­nič­kih me­sta, ko­a­li­ci­ja „Bi­ra­mo Niš” 10, gru­pe gra­đa­na „Kre­ni–pro­me­ni – I ja sam Niš” i „Uje­di­nje­ni – Na­da za Niš” po dva od­bor­nič­ka man­da­ta. U me­đu­vre­me­nu, for­mi­ra­na je skup­štin­ska vlast i u svih pet ni­ških grad­skih op­šti­na – u če­ti­ri (Pa­li­lu­la, Pan­te­lej, Ni­ška Ba­nja i Cr­ve­ni krst) ve­ćin­ska vlast pri­pa­la je kao i u Skup­šti­ni gra­da na­pred­nja­ci­ma, so­ci­ja­li­sti­ma i stran­ka­ma ko­je su bi­le u ko­a­li­ci­ji sa nji­ma, a ni­ška opo­zi­ci­ja us­pe­la je da osvo­ji ve­ći­nu i u Grad­skoj op­šti­ni Me­di­ja­na.

Ka­da se oče­ki­va­lo da će ni­ška skup­šti­na (kao i u grad­skim op­šti­na­ma) po­če­ti nor­mal­no da funk­ci­o­ni­še, do­šlo je do pr­vih po­tre­sa – me­đu od­bor­ni­ci­ma opo­zi­ci­je: Gru­pu gra­đa­na „Dr Dra­gan Mi­lić” na­pu­sti­lo je po­me­nu­tih dvo­je od­bor­ni­ka – Mi­le­na Va­kić Pa­u­no­vić, advo­ka­ti­ca i deo prav­nog ti­ma ni­ške opo­zi­ci­je po­sle iz­bo­ra, i Oli­ver Pa­u­no­vić, pri­vat­ni pred­u­zet­nik i dru­gi na iz­bor­noj li­sti za grad­ski par­la­ment (ni­su, bez ob­zi­ra na isto pre­zi­me, u srod­stvu). Do­šlo je, ka­ko je pri­ča, „do pro­gram­skih i stra­te­ških raz­mi­mo­i­la­že­nja”.

Ka­ko je ob­ja­snio dr Mi­lić, ko­ji je re­kao da je oba­ve­šten o iz­la­sku ovo dvo­je od­bor­ni­ka iz nje­go­ve po­li­tič­ke gru­pe, od­bor­ni­ci Mi­le­na Va­kić Pa­u­no­vić i Oli­ver Pa­u­no­vić „sa­mo­stal­no će ubu­du­će de­lo­va­ti i for­mi­ra­ti sa­mo­stal­nu od­bor­nič­ku gru­pu jer, is­ta­kao je, ima­ju dru­ga­či­ju vi­zi­ju lo­kal­ne po­li­ti­ke”. Oli­ver Pa­u­no­vić je ka­zao „da mu se ne do­pa­da na­čin ka­ko se upra­vlja grad­skom op­šti­nom Me­di­ja­na”.

Me­đu­tim, spe­ku­li­še se i da pro­ble­mi u ovoj „po­li­tič­koj or­ga­ni­za­ci­ji” ni­su sa­mo zbog or­ga­ni­zo­va­nja vla­sti u Grad­skoj op­šti­ni Me­di­ja­na. Na­i­me, je­dan od broj­nih ko­men­ta­ra je da su ne­pre­mo­sti­ve raz­li­ke iz­me­đu osni­va­ča po­li­tič­ke gru­pe, ko­ja je po­ne­la i nje­go­vo ime u na­zi­vu dr Dra­ga­na Mi­li­ća, i od­bor­ni­ka ko­ji su na­pu­sti­li gru­pu Mi­le­ne Va­kić Pa­u­no­vić i Oli­ve­ra Pa­u­no­vi­ća, na­sta­le po­sle od­lu­ke dr Mi­li­ća da (na re­pu­blič­kom ni­vou) for­mi­ra Po­kret za de­cen­tra­li­za­ci­ju Sr­bi­je (PO­DES). Bu­du­ći da je (kra­jem av­gu­sta) dr Dra­gan Mi­lić iza­bran za pred­sed­ni­ka Po­kre­ta za de­cen­tra­li­za­ci­ju Sr­bi­je, oči­gled­no je, ko­men­ta­ri­še se, da Gru­pa gra­đa­na „Dr Dra­gan Mi­lić” pre­ra­sta u (re­pu­blič­ki) po­kret i da je to no­va fa­za nje­go­vog (Mi­li­će­vog) po­li­tič­kog de­lo­va­nja, ali i da, oči­gled­no, ne­ki od „nje­go­vih” sa­rad­ni­ka (i od­bor­ni­ka) na pret­hod­nim lo­kal­nim iz­bo­ri­ma, u Ni­šu i po­sle njih, ni­su že­le­li ili ni­su bi­li volj­ni da to pri­hva­te.

Vaš komentar na ovo?

Ostavite komentar