NBA: Memfis izgubio od Atlante (112:122), Bogdanović postigao samo sedam poena

Košarkaši Atlante nadigrali su Memfis sa 122:112 na gostovanju u prvoj sinoćnoj utakmici NBA lige. Tim je po efikasnosti predvodio Tre Jang, a Bogdan Bogdanović je bio u startnoj postavi ali nije imao veliki učinak.

Tim Atlante je dobro ušao u meč a predvodio ih je raspoloženi Tre Jang koji je meč završio sa 36 postignutih poena.

Bio je to 42. put u karijeri da je Jang na jednoj utakmici zabeležio najmanje 30 poena, a najbolji deo igre je pružio u poslednjoj četvrtini kada je Atlanta i obezbedila pobedu napravivši 11 poena prednosti.

Naš internacionalac Bogdan Bogdanović se našao među starterima ali nije imao uobičajeno dobar učinak. Ubacio je samo sedam poena, uz vrlo loše procente šuta. Jedna trojka iz devet pokušaja, tek u drugom poluvremenu, kao i samo još jedan pogodak iz igre i devet asistencija.

U pobedničkom timu zapažen je bio i Kevin Herter koji je ubacio 21 poen iako nije bio u startnoj postavi.

Domaćinu nije vredelo što je Džo Morant bio odličan sa 28 poena i što su ga pratili Kajl Anderson sa20 i Dilom Bruks sa 19 postignutih poena.

U sinoćnjoj utakmici, na kojoj je debitovao Andrej Pokuševski, Oklahoma je nadigrala Šarlot sa 109:107 na gostovanju u dramatičnoj završnici.

Meč Vašingtona i Orlanda 120:130 obeležio je auto-koš zakucavanjem Tomasa Brajanta, a duel Detroita i Klivlenda završen je tek posle dva produžetka pobedom Kavalirsa sa 128:119.