Evrokup: Partizan posle preokreta pobedio Lokomotivu! (71:69)

Košarkaši Partizana pobedili su Lokomotivu 71:69 u Beogradu u 4. kolu Top 16 faze Evrokupa.

U veoma važnom meču za crno-bele, poene za trijumf pogodio je Džošua Perkins u samom finišu susreta.

Izabranici Saše Filipovskog sada imaju skor od 2-2 , dok je Lokomotiva na jednoj pobedi i tri poraza.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Rašon Tomas sa 23 poena i osam skokova.

Novica Veličković i Džošua Perkins ubacili su po devet, Ognjen Jaramaz je dodao 11, a Erik Mika ubacio je osam koševa, kao i Markus Pejdž.

Lokomotivu je predvodio Džordan Kraford sa 16 poena, dok je Kevin Hervi ubacio jedan koš manje.

Posle izjednačene prve deonice, u kojoj je Partizan bio u korak sa rivalom, druga je donela potpuno drugačiju sliku.

Crno-beli izgubili su sve konce u igri, nizali greške, što su gosti iz Krasnodara na pravi način iskoristili da stvore dvocifrenu prednost koja je posle 20 minuta igre iznosila plus 13.

Drugo poluvreme bolje je otvorila Lokomotiva, otišla je i na višak od 18 poena, ali se Partizan probudio.

Zahvaljujući Tomasu i Miki, domaći tim istopio je prednost rivala i prišao na minus četiri (56:52) i sa tim zaostatkom je ušao u odlučujućih 10 minuta.

Imao je Partizan problema sa šutom, tri minuta je bio bez postignutog koša, a sušu je prekinuo Tomas sa penala.

Isti igrač približio je tim na koš zaostaka, ali se Lokomotiva brzo vratila na plus četiri.

Na dva minuta pre kraja rezultat je bio 67:63 nakon čega je usledila velika borba.

Sve je počelo trojkom Jaramaza za 66:67, ali je Hervi zakucao, nakon čega je Perkins šutem sa linije 6.75 doneo izjednačenje (69:69) na nešto više od 30 sekundi pre kraja meča.

Poslednji napad imao je Partizan u kom je Perkins polaganjem doneo važan trijumf.