ABA liga: Zvezda lako slomila otpor FMP-a i sačuvala lidersku poziciju

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Železniku FMP rezultatom 98:74 u meču 13. kola Aba lige.

Crveno-beli su novom pobedom obezbedili prvo mesto posle prvog dela takmičenja sa skorom od 12 pobeda i samo jednim porazom. FMP, koji predstavlja najprijatnije iznenađenje lige, ima skor od 10 pobeda i tri poraza i zauzima treću poziciju na tabeli regionalnog takmičenja.

Domaćin je imao snage za prvu četvrtinu, kada se vodila ravnopravna borba. Potom je Zvezda pojačala i prednost je konstantno rasla. U drugom periodu crveno-beli su imali maksimalnih plus 11, da bi FMP do odlaska na veliki odmor uspeo da smanji zaostatak – 44:37.

Treći period je bio odlučujući, crveno-beli su nastavili da pogađaju sa svih pozicija, povećavali su prednost i stigli do plus 20, da bi se u poslednju četvrtinu ušlo sa prednošću gostiju od 70:53.

U poslednjem periodu crveno-beli su rutinski završili posao, priveli meč kraju za konačnih 98:74.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ivanović sa 18 poena, njega je pratio Cirbes sa 12, a Marković i Mitrović su dodali po 10. U ekipi FMP-a, Džons je ubacio 17 poena, Tasić 12, a Radonjić devet.

U narednom, 14. kolu 2. januara crveno-beli gostuju u Splitu, dok FMP dočekuje Budućnost.